Kryolipolýza

cryofat

  • neinvazivní metoda zbavení se tukových polštářků na problémových partiích
  • zmražení až do –10°C ( u starších modelů teplota pouze do –5°C )

Kryolipolýza je absolutní novinkou v odbourávání tukových polštářů. Velmi oceňované u této metody je nenávratné odbourávání tukových buňek, které se po kryolipolýze už neobnovují.

Tato liposukce je založena na tom, že tukové buňky v těle citlivě reagují na chlad, který umožňuje usměrnit při kryolipolýze tukové buňky k řízenému samozničení bez porušení ostatních buněk. Jedná se tedy o řízené ochlazování tukových buněk. Proces ochlazení (kryolipolýza – CRYO = LED, LIPO = TUK, LÝZA = ROZKLAD) vede ke krystalizaci lipidů v tukových buňkách, která spustí jejich odumírání. Odumřelé buňky jsou následně odstraněny z těla pomocí bílých krvinek. Zákrok liposukce zmražením je bezbolestný a nedochází u něj k narušení či zásahu do organizmu pacienta.

Během jedné aplikace se odbourá minimálně 25 % tuku. Aplikace není bolestivá, je jen trochu nepříjemná a po dobu 2 týdnů po zákroku můžete cítit v ošetřených partiích něco jako píchání. To bude ale postupně ustávat. Po kryolipolýze není niutné držet nějaké speciální diety ani cvičit, je ovšem vhodné zvýšit pitný režim a také upravit jídelníček tak, aby se vám tuk neukládal jinde. První výsledky mohou být vidět již po týdnu, celý proces je dokončen přibližně za 2 měsíce.

PŘED OŠETŘENÍM

Zhruba hodinu před zákrokem nic nejíme. Minimálně 2 hodiny před zákrokem není dovoleno kouřit! Před zákrokem je vhodné pít ovocné šťávy. Zmrazit Vám můžeme všechen tuk na těle kde si chytíte kožní řasu jako na obrázku.

OŠETŘENÍ

Konzultace a zákres dané lokality, programování přístroje, přiložení speciální membrány, vakuové nasátí kožní řasy s tukovou vrstvou a ZMRAŽENÍ – klient může v prvním okamžiku pociťovat pouze mírný chlad, který po několika minutách mizí, délka vlastního mražení je na každé lokalitě 30 až 60 minut.

PO OŠETŘENÍ

Po zákroku bude místo přechodně zarudlé, otlačené a necitlivé nebo naopak přecitlivělé, může vzniknout „modřinka“ a barevné změny. Záleží na individuální reakci těla na chlad. Tento stav se vrací během několika následujících hodin až dnů do normálu. Není nutno měnit své stravovací návyky.

POČET OŠETŘENÍ

Při jedné návštěvě provádíme maximálně 4 aplikace. Během jedné aplikace se odbourá minimálně 25 % tuku. Při opakovaném zákroku lze docílit odbourání 55% až 65% tukové tkáně. Opakování na stejné lokalitě provádíme nejdříve za 6 – 8 týdnů, jiné lokality „doošetřujeme“ nejdříve za 4 – 6 týdnů.  Proceduru můžeme opakovat 3x na jedné lokalitě.

KONTRAINDIKACE

těhotenství, onemocnění srdce včetně kardiostimulátoru, arteroskleróza a jiná cévní onemocnění či poruchy, rakovina či jiná onkologická onemocnění, epilepsie, onemocnění kůže, otevřené zranění, snížená ledvinová nebo pankreatická funkce nebo jiné onemocnění ledvin a slinivky, onemocnění jater, hyperlipidemia, hemophilia, RS, osoby citlivé nebo s alergií na chlad, Raynaudův syndrom, kryoglobulinemie, hypoproteinémie, problémy s tělesnou termoregulací, lidé užívající antikoagulanty, akutní bakteriální, virové infekce a infekce způsobené parazity. Ošetření nedoporučujeme absolvovat diabetikům a ženám v období menstruace, byť se o absolutní kontraindikace nejedná.

HLAVNÍ VÝHODY KRYOLIPOLÝZY

  • doposud nejúčinnější bezbolestná liposukce
  • trvalý výsledek
  • je dostupná všem, a to jak zdravotně, tak finančně
  • nemá žádné vedlejší účinky
  • nedochází k narušení organismu pacienta
  • je časově nenáročná

Komentáře jsou uzavřeny.